LG K20 (2019)
Spesifikasi LG K20 (2019)
Umum
| Jenama | LG |
| Model | K20 (2019) |
| Nama alternatif | LM-X120EMW (Antarabangsa) LMX120EMW (Antarabangsa) LM-X120 (Antarabangsa) LMX120BMW (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Ahad, 01 September 2019 |
| Tarikh dilancarkan | Ahad, 01 September 2019 |
| Status | Dihentikan |
| Harga | €100 |
Reka bentuk
| Tinggi | 148.6 mm (5.85 inci) |
| Lebar | 71.9 mm (2.83 inci) |
| Ketebalan | 8.3 mm (0.33 inci) |
| Berat | 152 g (5.36 oz) |
| Bahan binaan | Belakang: Plastik Bingkai: Plastik Depan: Kaca |
| Warna | Warna hitam Aurora baru, New Moroccan Blue. |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 5.45 inci |
| Resolusi | 480 × 960 piksel |
| Nisbah aspek | 18:9 |
| Ketumpatan piksel | 197 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 71.7% |
| Perlindungan skrin | Mematuhi MIL-STD-810G |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Ya |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | MediaTek MT6739 |
| Teras CPU | 4 |
| Teknologi CPU | 28 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 1.5 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Jenis memori | LPDDR3 |
| GPU | IMG PowerVR GE8100 |
| RAM | 1GB |
| Storan | 16GB |
| Jenis storan dalaman | eMMC 5.1 |
| Varian | 16GB 1GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDHC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 9.0 (Pie) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP, ƒ/2.0, 27 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.12 μm, 1/4.0" Saiz sensor Denyar automatik |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Mod tangkapan berterusan Zum digital Kompensasi pendedahan Pengesanan wajah Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama Sentuh untuk fokus |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 5 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Lensa sudut lebar ), 1.12 μm, 1/5.0" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 3000 mAh |
| Kebolehtanggalan | Tidak boleh ditanggalkan |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b38 (2600 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 4 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Ciri Wi-Fi | Hotspot Mudah Alih |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.0 |
| Port USB | Micro-USB 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Sensor jarak dekat |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Ulasan LG K20 (2019)
Ulasan video
Gambar LG K20 (2019)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga LG K20 (2019)?
Harga LG K20 (2019) ialah €100. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran LG K20 (2019)?
LG K20 (2019) dilancarkan secara rasmi pada Ahad, 01 September 2019.
-
Adakah LG K20 (2019) tersedia di kedai?
Tidak, LG K20 (2019) tidak lagi tersedia di kedai rasmi kerana produksinya telah dihentikan. Anda mungkin menemuinya di kedai tidak rasmi seperti eBay dan lain-lain.
-
Berapakah berat LG K20 (2019)?
LG K20 (2019) mempunyai berat kira-kira 152 gram.
-
Berapakah saiz paparan LG K20 (2019)?
Paparan LG K20 (2019) berukuran 5.45 inci.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki LG K20 (2019)?
LG K20 (2019) menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.