Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Spesifikasi Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Umum
| Jenama | Lenovo |
| Model | Idea Tab Pro Gen 2 |
| Nama alternatif | TB390FU (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 02 Mac 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Isnin, 02 Mac 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €550 |
Reka bentuk
| Tinggi | 296.5 mm (11.67 inci) |
| Lebar | 191.9 mm (7.56 inci) |
| Ketebalan | 6.2 mm (0.24 inci) |
| Berat | 598 g (21.09 oz) |
| Bahan binaan | Rangka: Aluminium Depan: Kaca |
| Warna | kelabu, Biru muda, Putih |
| Ciri reka bentuk | Pin penyambung untuk aksesori magnet, Sokongan stylus (magnetik) |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 13 inci |
| Resolusi | 3504 × 2190 piksel |
| Kadar segar semula | 144 Hz |
| Nisbah aspek | 16:10 |
| Ketumpatan piksel | 318 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 86.1% |
| Kecerahan puncak | 800 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Mohs tahap 5 |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Tidak |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision Edisi matte dengan LCD efek kertas dan salutan anti-silau (pilihan) Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 3.21 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 3.21 GHz – Cortex-X4 3x 3.01 GHz – Cortex-A720 2x 2.8 GHz – Cortex-A720 2x 2.02 GHz – Cortex-A520 |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 825 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Storan | 128GB, 256GB, 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 (128GB) UFS 4.0 (256GB/512GB) |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava), Sehingga 2 naik taraf utama Android |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP ( Lensa sudut lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 10200 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 45 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Sokongan rangkaian selular | Tidak |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v6.0 |
| Port USB | USB Type-C 3.2 DisplayPort 1.4a USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Sokongan NFC | Tidak |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Jenis audio | Dolby Atmos, Pembesar suara JBL, Empat pembesar suara, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Giroskop Sensor jarak dekat (aksesori sahaja) Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Harga Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 ialah €550. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 dilancarkan secara rasmi pada Isnin, 02 Mac 2026.
-
Adakah Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 tersedia di kedai?
Ya, Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 mempunyai berat kira-kira 598 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Paparan Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 berukuran 13 inci.
-
Adakah Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 menyokong rangkaian 5G?
Tidak, Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 tidak menyokong rangkaian 5G.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lenovo Idea Tab Pro Gen 2?
Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.