Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Spesifikasi Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Umum
| Jenama | Lenovo |
| Model | ThinkTab X11 Gen 1 |
| Nama alternatif | TB353FU (Antarabangsa) TB353ZU (Antarabangsa) |
| Tarikh diumumkan | Isnin, 02 Mac 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 01 April 2026 |
| Status | Akan tiba |
| Harga | €500 |
Reka bentuk
| Tinggi | 257.1 mm (10.12 inci) |
| Lebar | 168.7 mm (6.64 inci) |
| Ketebalan | 9.9 mm (0.39 inci) |
| Berat | 650 g (22.93 oz) |
| Warna | Kelabu |
| Ketahanan | Tertutup rapat daripada debu dan kalis air (boleh direndam sehingga 1.5 m selama 30 minit) |
| Pensijilan IP | IP68 |
| Ciri reka bentuk | Pin penyambung untuk aksesori magnet, Sokongan stylus |
Paparan
| Jenis paparan | IPS LCD |
| Saiz paparan | 10.95 inci |
| Resolusi | 2560 × 1600 piksel |
| Kadar segar semula | 90 Hz |
| Nisbah aspek | 16:10 |
| Ketumpatan piksel | 276 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 80.2% |
| Kecerahan puncak | 800 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Kaca Corning Gorilla Glass, Mematuhi MIL-STD-810H |
| Skrin sentuh | Ya |
| Skrin tanpa bingkai | Tidak |
| Ciri skrin | Skrin sentuh kapasitif Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 2500 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 2.5 GHz – Cortex-A720 3x 2.4 GHz – Cortex-A720 4x 1.8 GHz – Cortex-A520 |
| Jenis memori | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 128GB, 256GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 3.1 |
| Varian | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Ya |
| Slot kad | microSDXC |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 13 MP ( Lensa sudut lebar ) Fokus automatik (AF) |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Sokongan video | Ya |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 8 MP |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 1080p @ 30 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Ion |
| Kapasiti | 10200 mAh |
| Kebolehtanggalan | Boleh ditanggalkan |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 45 W |
| Ciri-ciri | Mod tanpa bateri Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 6 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Ciri Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | DisplayPort USB On-The-Go |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS (model selular sahaja) |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Ya |
| Jenis audio | Dolby Atmos, Pembesar suara stereo |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat (aksesori sahaja) Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Harga Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 ialah €500. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah jangkaan tarikh pelancaran Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 akan dilancarkan pada Rabu, 01 April 2026.
-
Adakah Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 tersedia di kedai?
Tidak, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 belum dijual di kedai rasmi kerana ia belum dilancarkan.
-
Berapakah berat Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 mempunyai berat kira-kira 650 gram.
-
Berapakah saiz paparan Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Paparan Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 berukuran 10.95 inci.
-
Adakah Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 menyokong rangkaian 5G?
Ya, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 menawarkan Kamera tunggal di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.