Motorola Edge+ (2023)
Spesifikasi Motorola Edge+ (2023)
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Edge+ (2023) |
| Tarikh diumumkan | Selasa, 02 Mei 2023 |
| Tarikh dilancarkan | Jumaat, 19 Mei 2023 |
| Status | Tersedia |
| Harga | $249.99 |
Reka bentuk
| Tinggi | 161.2 mm (6.35 inci) |
| Lebar | 74 mm (2.91 inci) |
| Ketebalan | 8.6 mm (0.34 inci) |
| Berat | 203 g (7.16 oz) |
| Pensijilan IP | IP68 |
Paparan
| Saiz paparan | 6.67 inci |
| Resolusi | 1080 × 2400 piksel |
| Kadar segar semula | 165 Hz |
| Nisbah aspek | 20:9 |
| Ketumpatan piksel | 395 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 90% |
| Kecerahan puncak | 1300 cd/m² |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 4 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 3.36 GHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| RAM | 8GB |
| Storan | 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.0 |
| Varian | 512GB 8GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 13 (Tiramisu), Boleh dinaik taraf ke Android 14 (Upside Down Cake) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Tiga kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 1.0 μm, 1/1.55" Saiz sensor 12 MP, ƒ/1.6 ( Telefoto ), 1.22 μm, x2 Zum optik, 1/2.93" Saiz sensor 50 MP, ƒ/2.2, 114° ( Lensa ultra lebar ), 0.64 μm, 1/2.76" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat Dual-LED |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 60 MP, ƒ/2.2 ( Lensa sudut lebar ), 0.61 μm, 1/2.8" Saiz sensor |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Bateri
| Jenis | Li-Poly |
| Kapasiti | 5100 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 68 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 15 W |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.3 |
| Port USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort 1.4 |
| Sokongan GPS | Ya |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Radio FM | Tidak |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Edge+ (2023)
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Edge+ (2023)?
Harga Motorola Edge+ (2023) ialah $249.99. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) dilancarkan secara rasmi pada Jumaat, 19 Mei 2023.
-
Adakah Motorola Edge+ (2023) tersedia di kedai?
Ya, Motorola Edge+ (2023) masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) mempunyai berat kira-kira 203 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Edge+ (2023)?
Paparan Motorola Edge+ (2023) berukuran 6.67 inci.
-
Adakah Motorola Edge+ (2023) menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Edge+ (2023) menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) menawarkan Tiga kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.