Motorola Razr 70 Ultra
Spesifikasi Motorola Razr 70 Ultra
Umum
| Jenama | Motorola |
| Model | Razr 70 Ultra |
| Tarikh diumumkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Tarikh dilancarkan | Rabu, 29 April 2026 |
| Status | Tersedia |
| Harga | €1,390 |
Reka bentuk
| Tinggi | 171.5 mm (6.75 inci) |
| Lebar | 74 mm (2.91 inci) |
| Ketebalan | 7.2 mm (0.28 inci) |
| Berat | 199 g (7.02 oz) |
| Bahan binaan | Rangka: Aluminium Depan: Gorilla Glass Ceramic (dilipat) Depan: Plastik (Terbuka) |
| Warna | Coklat, Ungu |
| Pensijilan IP | IP48 |
Paparan
| Jenis paparan | Boleh lipat LTPO AMOLED |
| Saiz paparan | 7 inci |
| Resolusi | 1224 × 2992 piksel |
| Kadar segar semula | 165 Hz |
| Ketumpatan piksel | 462 ppi |
| Nisbah skrin-ke-badan | ≈ 87.3% |
| Kecerahan puncak | 5000 cd/m² |
| Perlindungan skrin | Corning Gorilla Glass Ceramic |
| Skrin sentuh | Ya |
| Ciri skrin | 1 bilion warna Skrin sentuh kapasitif Dolby Vision HDR10+ Paparan multi-sentuh |
Perkakasan
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Teras CPU | 8 |
| Teknologi CPU | 3 nm |
| Kelajuan maksimum CPU | 4320 MHz |
| Seni bina CPU | 64-bit |
| Seni bina mikro | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Jenis memori | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| RAM | 16GB |
| Storan | 512GB |
| Jenis storan dalaman | UFS 4.0 |
| Varian | 512GB 16GB RAM |
| Storan boleh dikembangkan | Tidak |
Perisian
| Sistem operasi | Android 16 (Baklava) |
Kamera utama
| Sokongan kamera | Ya |
| Dwi kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Lensa sudut lebar ), 2.0 μm, 1/1.56" Saiz sensor Penstabilan imej optik (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Lensa ultra lebar ), 1.2 μm, 1/2.93" Saiz sensor |
| Sokongan lampu kilat | Ya |
| Jenis lampu kilat | Lampu kilat LED |
| Ciri-ciri | Julat Dinamik Tinggi (HDR) Panorama |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Kamera swafoto
| Sokongan kamera | Ya |
| Kamera tunggal | 50 MP, ƒ/2.0 ( Lensa sudut lebar ), 1.28 μm |
| Sokongan video | Ya |
| Resolusi video | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Bateri
| Kapasiti | 5000 mAh |
| Kelajuan pengecasan berwayar | 68 W |
| Sokongan pengecasan tanpa wayar | Ya |
| Kelajuan pengecasan tanpa wayar | 30 W |
| Ciri-ciri | Pengecasan berwayar terbalik |
Rangkaian
| Kad SIM | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Sokongan VoLTE | Ya |
| Kelajuan data rangkaian | 5G, LTE, HSPA |
| Jalur 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Jalur 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Jalur 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Jalur 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Kesambungan
| Sokongan Wi-Fi | Ya ( Wi-Fi 7 ) |
| Piawaian Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Ciri Wi-Fi | Tri-band |
| Sokongan Bluetooth | Ya, v5.4 |
| Port USB | USB Type-C 2.0 |
| Kesambungan USB | Pengecasan USB, Peranti storan besar USB (UMS) |
| Sokongan GPS | Ya |
| Ciri GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Sokongan NFC | Ya |
Multimedia
| Pembesar suara | Ya |
| Jek fon kepala | Tidak |
| Radio FM | Tidak |
Ciri-ciri
| Sensor | Akselerometer Barometer Kompas Giroskop Sensor jarak dekat Sensor cap jari sisi |
Penafian: Kami tidak dapat menjamin maklumat di halaman ini 100% tepat.
Gambar Motorola Razr 70 Ultra
Soalan Lazim
-
Berapakah harga Motorola Razr 70 Ultra?
Harga Motorola Razr 70 Ultra ialah €1,390. Harga mungkin berubah dari semasa ke semasa.
-
Bilakah tarikh pelancaran Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra dilancarkan secara rasmi pada Rabu, 29 April 2026.
-
Adakah Motorola Razr 70 Ultra tersedia di kedai?
Ya, Motorola Razr 70 Ultra masih dijual di kedai rasmi kerana produksinya masih berjalan.
-
Berapakah berat Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra mempunyai berat kira-kira 199 gram.
-
Berapakah saiz paparan Motorola Razr 70 Ultra?
Paparan Motorola Razr 70 Ultra berukuran 7 inci.
-
Adakah Motorola Razr 70 Ultra menyokong rangkaian 5G?
Ya, Motorola Razr 70 Ultra menyokong rangkaian 5G pada jalur n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Berapa banyak kamera yang dimiliki Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra menawarkan Dwi kamera di belakang dan Kamera tunggal untuk swafoto.